Треньорът на Virginia Tech Кени Брукс надхвърли границата от 500 победи
AP News | 2023-12-19 | 13:10:06

ПИСКАТУЕЙ, Ню Джърси (AP) — Играчите на Virginia Tech поляха с вода треньора Кени Брукс, когато той се върна в съблекалнята, след като Hokies му осигуриха важна победа в неделя.

Победата над Rutgers беше 500-та от неговата 22-годишна кариера. Той вече гледа напред към следващите 500.

„Този ​​е доста голям, тъй като знаете, че трябваше да го правите много дълго време“, каза Брукс след победата с 84-59. „Да можете да го направите във време, което знаете, когато можете да го споделите с тях. Много е специално.“

Брукс, който постигна първата си победа, докато тренираше Джеймс Мадисън на 15 декември 2002 г., изведе 15-ия в класацията Hokies до нови висоти, след като се присъедини към програмата през 2016 г. Той изведе отбора до първия му финал на четворката миналия сезон и е помогнал на отбора за поне 20 победи четири пъти досега.

„Тази програма е астрономически по-добра от първата ми година. Гордея се с него“, каза звездният страж на Hokies Джорджия Амур, който носеше възпоменателна фланелка на пресконференцията след мача, която отпразнува 500-ата победа на Брукс.

Човек просто трябваше да огледа тълпата в Rutgers, за да види развитието на програмата. Навсякъде имаше фенове на Hokies. Около 45 минути след мача Брукс вървеше, за да даде радио интервю и почти сто фенове скандираха общата му победа.

Hokies имат големи очаквания за този сезон, като повечето от ядрото се върнаха от Финалната четворка на миналия сезон бягане, включително Amoore и напред Liz Kitley. Отборът имаше две ранни загуби, като едната беше срещу Айова на неутрален корт, а другата в LSU в реванш от Финалната четворка.

„Харесва ми къде сме. Това е някаква лудост. Контролирайте това, което можем да контролираме, съсредоточете се върху нас“, каза Брукс. „Можем да се поставим в позиция да спечелим още един шампионат на ACC. Когато се състезавате за шампионата на ACC, вие си давате шанс за национален шампионат.“

Хоките имат само един мач тази седмица в четвъртък срещу Уилям и Мери, преди да започнат играта на ACC на 31 декември срещу Уейк Форест.

СРЕЩУ ФРЕД

Южна Каролина ще види познато лице от страничната линия във вторник, когато номер 1 Gamecocks гостува на Bowling Green. Бившият помощник-треньор Фред Чмиел сега води Соколите.

Той беше в щаба на треньора Доун Стейли за 247 победи, шест титли от турнири от Югоизточната конференция и национални шампионати през 2017 и 2022 г.

Това е натоварена седмица за Falcons, които също играят на №16 Индиана в четвъртък.

ПОДГОТВЯМЕ СЕ ЗА ПРАЗНИЦИТЕ

Целият женски колежански баскетбол ще си вземе почивка от 23-27 декември без график за игри поради коледните празници. Остава само един мач тази седмица между отборите от Топ 25, тъй като Вашингтон № 23, който влезе в анкетата тази седмица за първи път от 2017 г., гостува на Луисвил № 19 в сряда.

___ Получавайте сигнали и актуализации за топ 25 на AP баскетбол през целия сезон. Регистрирайте се тук ___ AP женски колежански баскетбол: https://apnews.com/hub/ap-top-25-womens-college-basketball-poll и https://apnews.com/hub/womens-college-basketball